13 maja 2021

Pierwszy news….

Nowy sezon kolejny raz przynosi nam wiele wyzwań. Wszyscy borykamy się ze skutkami pandemii i obowiązujących obostrzeń. Niepewne i ciągle przekładane terminy zawodów nie ułatwiają planowania treningów i ustalania celów startowych. Całe środowisko sportowe na każdym poziomie musi się z tym mierzyć. Dobrym sposobem na pokonanie wszystkich trudności jest po prostu „robić swoje”. U nas najważniejsze to rozpocząć treningi już w listopadzie po okresie roztrenowania. Niektórzy z naszych wyposażyli domowe siłownie, a niektórzy zakupili poważny sprzęt do treningów indoor. Wszystko to pozwoliło nam realizować rozpisany plan treningowy ale wiadomo, że tygrysy najbardziej lubią tereny leśne.

.

Działalność naszego klubu to nie tylko treningi i starty w różnego typu zawodach. Naszym flagowym projektem, który wpisuje się w cele statutowe jest organizacja Rowerowej Petardy. Od trzech lat w różnych formach organizujemy zawody w kolarstwie górskim na terenie Jastrzębia-Zdroju i okolicznych lasów. Ostatnia edycja organizowana po raz pierwszy na Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony najlepszych zawodników w kraju oraz sędziów. Piotr Brzózka zaproponował wsparcie firmy JBG-2 i zasugerował abyśmy zgłosili do PZKol organizację w tym miejscu Pucharu Polski XCO. Szczęśliwie związek przyznał nam prawo organizacji zawodów tej rangi i zostaliśmy wpisani do kalendarza. Dzięki temu mogliśmy też startować w miejskim konkursie na organizację zadania publicznego. Wygraliśmy konkurs i otrzymaliśmy dofinansowanie, z czego się niezmiernie cieszymy.

Na jakim etapie jesteśmy obecnie? Jak wszyscy obawiamy się o ograniczenia związane ze stanem pandemii. Marzymy o tym, aby było to święto kolarstwa górskiego dla wszystkich. Kibiców, kolarzy amatorów i zawodowców a także dzieci. Robimy wszystko ze swojej strony aby tak się stało. Pracujemy nad przygotowaniem trasy zawodów, sprzątamy śmieci, grabimy liście, oznaczamy niebezpieczne miejsca. Ostatnio domknęliśmy pętlę i można już trenować. Planujemy jeszcze, w okresie poprzedzającym zawody, urozmaicić trasę o ciekawe i trudne elementy techniczne. Przed nami jeszcze wiele, wiele pracy.

Jeśli wszystko będzie szło w dobrym kierunku to w kwietniu otworzymy zapisy i sukcesywnie będziemy przekazywać Wam wszystkie niezbędne informacje, ale także miłe niespodzianki. Do zobaczenia w ostatni weekend maja na „JBG-2 Pressingowa Petarda Puchar Polski MTB XCO Jastrzębie-Zdrój” !!!